Zakres moich prac obejmuje:

  • Porady, dotyczące zarówno zmian tymczasowych czy kosmetycznych, jak i pomysłów na zmiany radykalne. Podczas takiego spotkania proponuję nowe rozwiązania, wyjaśniam podstawowe zasady ergonomiczne i sposoby na samodzielne poradzenie sobie z zaplanowaniem nowego wystroju i remontem. Pomagam też wybrać najlepsze spośród pomysłów inwestora i ułożyć z nich harmonijną całość.
  • Projekty koncepcyjne opisujące aranżację wnętrz są wykonywane na rzutach i pokazują propozycje rozplanowania pomieszczeń, zmiany w układzie ścian, umiejscowienie sprzętów i mebli z podaniem wymiarów. To może być pierwszy etap projektu całościowego, albo koncepcja do wykorzystania bez dalszych prac z mojej strony.
  • Projekty wykonawcze to bardzo szczegółowe rysunki dotyczące wszystkich prac remontowych. Na nich zaznaczam zwymiarowane wszelkie zmiany stanu istniejącego i nowe rozwiązania. Każdy temat jest pokazany na osobnym rysunku, tak żeby był czytelny dla inwestora i ekipy remontowej. Rozrysowuję wszystkie wyjścia elektryczne, hydrauliczne, wszelkie wyburzenia, przebudowy i nowe ściany, sufity podwieszane, układ posadzek i kafli na ścianach. Te projekty pozwalają na dokładne wyliczenia potrzebnych materiałów i przygotowanie przez ekipę miarodajnego kosztorysu remontu. Takie rysunki ułatwiają kontrolę przebiegu remontu i prac ekipy.
  • Nadzór autorski polega na dopilnowaniu, czy remont przebiega zgodnie z projektami, czy ekipa wykonuje prace dokładnie według tego, co zostało ustalone i zaznaczone w dokumentacji. Spotkania na budowie w trakcie remontu pomagają też w razie potrzeby szybko rozwiązać ewentualne problemy, czy zaradzić niespodziankom, które często ujawniają się podczas prac ekipy. Każdą ewentualną ingerencję w projekt ekipa mi zgłasza i razem znajdujemy rozwiązanie. Zanim zostanie wprowadzone w życie, przedstawiam je inwestorowi tak, żeby miał pełną kontrolę nad sytuacją.
    Jeżeli inwestor nie ma własnej ekipy proponuję współpracę z tą, z którą przeprowadziłam już wiele remontów i mogę jej zaufać.
  • Projektowanie mebli na zamówienie, szaf, garderób, kuchni i wszystkich sprzętów, które muszą być dostosowane do konkretnej przestrzeni lub upodobań inwestora. Zajmuję się tworzeniem bibliotek, dostosowanych do przestrzeni wybranych pokojów. Projektuję zabudowy, stoły, stoliki, komody, kredensy, regały i wszelkie niedostępne na rynku meble, oraz inspirowane wzorami, które nie pasują rozmiarem lub wykończeniem do danego wnętrza. Często też projektuję meble nawiązujące do posiadanych już przez inwestora antycznych, lub po prostu ulubionych, sprzętów. Od lat współpracuję z dwoma stolarzami.
  • Dobieram meble, oświetlenie i dekoracje nadając wnętrzom ostateczny charakter. Pomagam w wyborze wystroju i służę konsultacjami nawet po dłuższym czasie od zakończenia remontu, jeżeli takie wsparcie jest potrzebne.